تبلیغات
کسب درآمد با ارزهای دیجیتال - اصطلاحات رایج در ارزهای دیجیتال
    
بسم اللّـه الرحمن الرحیم
لطفا برای مشاهده بهتر وبلاگ از مرورگر گوگل کروم استفاده نمایید.
پیام وبلاگ : اگر می خواهید درآمدی کاملا واقعی از اینترنت داشته باشید، مطالب این وبلاگ را با دقت مطالعه کرده و در سایتها و شرکتهای معرفی شده کمی تامل کنید و وقت خود را در سایتهای کلیکی و سایتهایی از این قبیل، که پیش تر اسکم و ماینینگ ویروس بیت کوین می باشند تلف نکنید. این وبلاگ به معرفی Airdrop، سایتها و شرکتهای معتبر با ریتینگ بالا و پرداخت 100 درصدی در زمینه کسب و کار الکترونیک با ارزهای دیجیتال می پردازد. اما با این وجود هیچکونه مسئولیتی نسبت به فعالیت کاربرانش در سایتهای معرفی شده ندارد.
اصطلاحات رایج در ارزهای دیجیتال

فضای ارزهای دیجیتال روز به روز بزرگتر و عمومی تر می شود. از این رو برای درک بهتر و آسان تر این فضای نامحدود، به توضیح کلمات و اصطلاحات رایج در این حوزه می پردازیم.

ادامه متن در ادامه مطلب...

اصطلاحات عامیانه ارزهای دیجیتال

HODL:

HODL یک میم اینترنتی و اصطلاح عامیانه است که در جامعه بیت کوین و ارزهای دیجیتال برای تاکید بر نگهداری و عدم فروش آن ها،‌ استفاده می شود.

کلمه HODL از کجا آمده است؟

سال 2013 به هنگام سقوط ارزش نسبتا بزرگ بیت کوین، در انجمن جهانی بیت کوین تاک در حالی که سرمایه گذاران نا امید مشغول بحث درباره نگه داری یا فروش بیت کوین های خود بودند، کاربری با نام مستعار GameKyuubi پستی با عنوان  I AM HODLING(من نگه می‌دارم) را درج می‌کند. او به جای I AM HOLDING ، I AM HODLING را اشتباها تایپ کرده بود.

همین موضوع باعث شد تا اصطلاح HODL در فضای ارزهای دیجیتال و بیت کوین بسیار محبوب شود و برای توصیه به نگهداری ارزهای دیجیتال و عدم فروش آن ها استفاده شود.

FOMO: ترس از دست دادن

مخفف Fear of missing out، که به معنای ترس از دست دادن است. از این اصطلاح در فضای ارزهای دیجیتال، زمانی استفاده می‌شود که فردی نگران از دست رفتن سود سرمایه گذاری یا تصمیمش باشد.

ATH: بالاترین قیمت تاریخ

مخف All time high، به معنای بالاترین قیمت تاریخ. از این اصطلاح زمانی استفاده می‌شود که قیمت یک ارز،‌ سهام یا چیزهایی شبیه این، به رکورد جدیدی برسد.

BEAR: خرس

این اصطلاح از اشخاص فعال در وال استریت گرفته شده است. از واژه خرس در حوزه اقتصاد برای بیان موارد نزولی و کاهشی یک دارایی استفاده می‌شود. مثلا بازار خرسی به معنای بازار نزولی و رو به پایین است.

BULL: گاو

این اصطلاح نیز از اشخاص فعال در وال استریت گرفته شده است. از واژه گاو در حوزه اقتصاد برای بیان موارد صعودی و افزایشی یک دارایی استفاده می‌شود. مثلا بازار گاوی به معنای بازار صعودی و رو به بالا است.

WHALE: نهنگ

این واژه در میان قماربازان کاربرد داشته است. نهنگ ها معامله گران سرمایه داری هستند که روی آینده یک ارز دیجیتال خوش‌ بین بوده و مبالغ سنگینی روی آن ها سرمایه گذاری می‌کنند. به آن ها نهنگ های گاوی (صعودی) نیز می‌گویند.

BEARWHALE: نهنگ خرسی

نهنگ های خرسی معامله گران سرمایه داری هستند که مقدار زیادی از دارایی خود را می‌فروشند و باعث یک کاهش قیمت در بازار می‌شوند.

BAGHODLER: نگهداری غیرمنطقی

به سرمایه گذار و مخصوصا معامله گری که در نگهداری غیرمنطقی یک دارایی پافشاری می‌کند، اصطلاحا bag-holder یا از دیدگاه طنز BAGHODLER می‌گویند.

REKT: نابود شدن

کلمه REKT، یک نگارش عمدا اشتباه از کلمه wrecked است که به معنای نابود شده می باشد. از این اصطلاح برای اشاره به ورشکستی و یا نابودی افراد در بازارهای اقتصادی استفاده می‌شود.

TO THE MOON: به ماه

از این اصطلاح در بیان اخبار صعود بسیار بزرگ یک ارز استفاده می‌شود. که البته بیشتر افراد فرصت طلب مانند نهنگها به دروغ برای خوردن سرمایه دیگران از این اصطلاح استفاده می کنند.

FUD: ترس، عدم قطعیت و شک

مخفف کلمات متوالی Fear, uncertainty, and doubt، به معنای ترس، عدم قطعیت و شک است. از این اصطلاح معمولا برای اشاره به عدم اطمینان از یک موقعیت استفاده می‌شود.

Shitcoin: ارز بی ارزش

CHOYNA: چین

یک اصلاح رایج برای اشاره به چین. کشور چین علی رغم مخالفت دولت، در فضای بیت کوین بسیار فعال است. عمده استخراج و معاملات ارزهای دیجیتال در دست افراد چینی است.

اصطلاحات رسمی ارزهای دیجیتال

Altcoins: آلت کوین ها

به ارزهای دیجیتال بعد از بیت کوین مانند اتریوم، لایت کوین و… اصطلاحا آلت کوین گفته می شود.

Token: توکن

از اصطلاح توکن در حوزه ارزهای دیجیتال در دو دیدگاه استفاده می شود:

1- برخی به طور کلی، ارز دیجیتال هر شبکه را توکن آن شبکه می دانند. مثلا ارز xrp را توکن شبکه رایپل می دانند.

2- برخی نیز از اصطلاح توکن برای ارزهای غیرمتمرکزی استفاده می کنند که خودشان شبکه مخصوص ندارند و روی شبکه ارز دیگری فعالیت می کنند. مثلا EOS یا Tron توکن های مبتنی بر اتریوم هستند.

دیدگاه دوم معتبر تر است.

Satoshi: ساتوشی

یک ساتوشی کوچکترین واحد بیت کوین است. این نام از ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین گرفته شده است. یک واحد ساتوشی برابر با 0.00000001 بیت کوین است.

Mining: استخراج

فرایندی که در آن سخت افزار کامپیوتر برای تایید تراکنش ها یک سری محاسبات ریاضی را انجام می‌دهد. کاربرانی را که کامپیوترهای خود را برای این محسبات در اختیار شبکه قرار می‌دهند را ماینر می‌گویند.

Recovery phrase: کلمات بازیابی

کلمات تصادفی 12، 18 و یا 24 کلمه ای که در زمان گرفتن بک آپ به شما داده می شود. با این کلمات خواهید توانست که در کیف پول دیگری، کیف پول خود را بازیابی کنید.

Private Key: کلید خصوصی

کلید خصوصی رشته ای از حروف و ارقام مختلف است که با آن تراکنش های ارزهای دیجیتال در شبکه امضا می شوند. داشتن کلید خصوصی از یک ارز به منزله دسترسی کامل به دارایی های آن کیف پول است. در حفظ کلید خصوصی باید کوشا باشید

Public Key: کلید عمومی

رشته ای از حروف و ارقام مختلف است که نقش مکمل کلید خصوصی را در تایید تراکنش بازی می کند.

Wallet: کیف پول

نرم افزارهای آفلاین یا آنلاینی که در آن کلید خصوصی و کلید عمومی قابل استفاده هستند. از کیف پول ها برای ذخیره،‌ انتقال و دریافت یک ارز دیجیتال استفاده می‌شود. اطلاعات بیشتر

Whitepaper: گزارش عملکرد

گزارشی کامل از یک پروژه ارز دیجیتال که توسط توسعه دهندگان برای بیان تمام جزئیات سیستمشان منتشر می شود.

Transaction ID: شناسه تراکنش

رشته ای از حروف و ارقام مختلف است که از طریق آن شما می توانید جزئیات کلی یک تراکنش را روی بلاک چین مشاهده کنید.

Blockchain: بلاک چین

دفتر کلی که می تواند گزارشات را از قبیل گزارشات پرداخت، ارسال، دریافت و یا هر نوع گزارش دیگری را در خود به صورت غیرمتمرکز ثبت کند. اطلاعات بیشتر

Transaction Fees: کارمزدهای تراکنش

هزینه ای که کاربران برای تایید تراکنش پرداخت می کنند. حداقل این هزینه در زمان های مختلف و نسبت به شلوغی شبکه متفاوت است. هر چه کارمزد بیشتر باشد تراکنش ما زودتر تایید خواهد شد.

Block: بلاک

مجموعه ای از تراکنش ها که ماینرها آن را بررسی و تایید می کنند.

Pump & Dumpپامپ و دامپ

به هر خبری که باعث افزایش یا کاهش قیمت در یک ارز دیجیتال شود، به ترتیب پامپ و دامپ می گویند.

ICO: عرضه اولیه سکه

در حوزه ی بلاک چین جمع و جذب سرمایه گذار بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مردم هم معمولا علاقه زیادی به سرمایه گذاری در این پروژه ها از خود نشان می دهند. جذب سرمایه گذار در پروژه های غیرمتمرکز با استفاده از ICO انجام می شود. در این روش پروژه برای جذب سرمایه توکن های خود را برای فروش اولیه قرار می دهد و مردم با استفاده از ارزهایی مثل اتریوم و بیت کوین، به نوعی در این پروژه ها سرمایه گذاری و از توسعه دهندگان حمایت می کنند. مثال: ارز دیجیتال WCXT و ارز دیجیتال PM7

Hash Rate: هش ریت

هش ریت یا قدرت هش واحد اندازه گیری قدرت پردازش استخراج در یک ارز دیجیتال است.

موضوع : دانشنامه -
برچسب ها : اصطلاحات رایج در ارزهای دیجیتال , واژگان رایج در ارزهای دیجیتال , Cryptocurrency terms ,
نوشته شده توسط کریپتو کارنسی در 1396/11/8 و ساعت 16:47 نظر شما ( )           

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
مطالب مرتبط با این موضوع:
+ کیف پول (Wallet)
+ بلاک چین چیست؟
+ توکن PM7
+ توکن WCXT
 نوشته های پیشین
              
کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز می باشد... طراح قالب .:: CRYPTOCURRENCY ::.